FacebookПідписатися на RSS

Вшанування пам’яті жертв голодоморів

Сталося це літа Божого 1932-го

Сталося це літа Божого,

Яке запам'ятається кожному

Навічно, важко, гірко.

Сталося це літа Божого 1933-го.

Пекельні цифри і слова

У серце б'ють неначе молот.

Немов прокляття ожива

Рік тридцять другий...

Голод... Голод...

У люті сталінській страшній

Тінь смерті шастала по стінах.

Сім мільйонів (Боже мій!)

Недолічилась Україна.

26 листопада 2016 року - скорботна пам’ятна дата для українського народу - День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.

Історія нашої Батьківщини зазнала багато важких часів. Стихійні біди, війни, соціально-політичні заворушення та інші негаразди призводили до різних кризових явищ. У ці листопадові дні знову стукає в наші серця трагічна дата – вшанування пам’яті жертв голодоморів, яких на теренах нашої країни довелося пережити аж тричі. Та чи не наймасштабнішим, найжахливішим був 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від жахливої холодної смерті в Україні загинуло, за різними оцінками, від 9 до 13 мільйонів ні в чому невинних людей, причому в переважній більшості випадків - загинули діти.

Голодомор 1932-1933 рр. - одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. Навіть через півсторіччя ступати боляче стежками жахливої трагедії, яка сталася на благословенній землі квітучого українського краю. Ніде в світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав на долю однієї з найродючішихкраїн. Смерть чатувала на людей і вдень, і в ночі. Пухли від голоду малі й старі, вимирали цілі родини й села. Наприкінці зими 1933 року голод в Україні набув нечуваних розмірів.

Без болю не згадати страшні муки і переживання українського народу в 1932 –1933-хроках. Ще довго-довго, з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям, спогади про тих, які залишили життя земне у пекельних муках.

Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин, перебігу та наслідків національної катастрофи українців. 28 листопада 2006 року Верхвна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Голодомор 1932-1933 років - це трагедія, яка стосується кожного, це біль, який затронув майже кожну українську родину.

Не можна бути байдужими до цієїтрагічної сторінки історії українського народу, до мільйонів загиблих, ні в чому не повинних людей, до їх сімей. Треба шанувати тих, хто так несправедливо пішов з життя.

25 листопада 2017 року в 16.00 в Україні пройде загальнонаціональна минута мовчання, після чого по всій країні відбудеться акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам голодомору. Свічку пам’яті можно також запалити на своєму вікні. Цей вогник символізуватиме скорботу про мільйони загублених життів співвітчизників.

Кiлькiсть переглядiв: 253